020 761 3750 [email protected]

Uudet ominaisuudet julkaistaan teille huomiseksi. Lue lisää…

 

Uusia Päivityksiä ja ominaisuuksia tulossa asiakkaidemme hyödynnettäväksi

Huomenna, torstaina 23. päivä lokakuuta 2025, asiakkaillamme on käytössään useita uusia ja parannettuja ominaisuuksia, jotka on suunniteltu helpottamaan ja tehostamaan heidän digitaalista kokemustaan. Tämä päivitys toteutetaan yön yli, ja Suomi Solutions varmistaa, että päivitysprosessi sujuu ilman näkyvää haittaa asiakkaillemme.

Uudistetut ominaisuudet

Eräs merkittävä alue, jossa asiakkaamme voivat odottaa parannuksia, on Sitejet Builder. Sen käyttökokemusta on optimoitu monin tavoin:

  • Turnstile, CAPTCHA-vaihtoehto, on lisätty, mikä tarjoaa käyttäjäystävällisemmän tavan suojautua roskapostilta.
  • Käyttöliittymän kieli välittyy nyt suoraan Plesk UI:sta, joka takaa yhdenmukaisen lokalisoinnin.
  • Sitejet Website Builderin domain-wizard-ongelma kohdistukseen on korjattu.

Lisäksi, Jodit Editor, WYSIWYG HTML-editori, jota monet asiakkaistamme käyttävät, on saanut useita käyttöä helpottavia päivityksiä:

  • Työkalupalkkiin on lisätty leikkaa, kopioi ja liitä -painikkeet.
  • Nyt käyttäjät voivat kopioida ja liittää sisältöä menettämättä muotoiluja.
  • Lähdekoodin muokkaus on mahdollista, ja käyttäjät voivat vaihtaa ikkunallisen ja koko näytön tilan välillä.
  • Jodit-editorin käyttöliittymän kieli vastaa valittua Plesk-käyttöliittymän kieltä, ja se kunnioittaa käyttäjän valitsemaa ltr/rtl-suuntaa.
  • Jodit-editoria käyttäen on nyt mahdollista lisätä kuvia suoraan editorista.

Poistuvat ja vanhenevat ominaisuudet

Kehittäessämme jatkuvasti palveluitamme, joitakin vanhempia ominaisuuksia tulee myös päivitettyä tai poistettua. Esimerkiksi Plesk UserVoice siirtyy historiaan lokakuussa 2025, ja asiakkaamme voivat jatkossa lähettää tuotekehitysideansa ja tarkastella julkaisutiekarttaamme uudella alustalla, Plesk Productboardissa, osoitteessa features.plesk.com. Lisäksi, APS-katalogin tuki Plesk Obsidian v18.0.77:ssä päättyy, mutta jo asennetut sovellukset jatkavat toimintaansa normaalisti. APS-sovelluksista vanhenevat mm. WordPress, Joomla ja PrestaShop.

Miten Suomi Solutions Auttaa

Suomi Solutions on sitoutunut tarjoamaan asiakkailleen parhaan mahdollisen tuen uusien ominaisuuksien käyttöönotossa. Mikäli sinulla herää kysymyksiä tai tarvitset apua päivitysten kanssa, tiimimme on valmis auttamaan. Tämä päivitys on suunniteltu toteutettavaksi sujuvasti ja ilman katkoja palvelussa, mikä mahdollistaa kiireettömän siirtymisen uusiin ominaisuuksiin.

Huomenna käynnistyvät päivitykset ovat jälleen yksi askel eteenpäin kohti entistä toimivampaa ja käyttäjäystävällisempää digitaalista ympäristöä, ja Suomi Solutions iloitsee voidessaan olla mukana tukemassa asiakkaidensa digitaalista kehitystä.

Mies, joka käyttää digitaalista käyttöliittymää, jossa näkyy asetussymboli ja muita tietoteknisiä elementtejä. Taustalla on tummansininen väri ja graafisia esityksiä, jotka viittaavat teknologiaan ja ohjelmointiin.